+ 58 77 46 890  |  + 48 722 224 585  |  biuro@plgr.pl
Strona startowa      Biuro czynne: pon-pt 7.30 - 15.30

Badania Klimatu Rowerowego

2023-02-24

Trwają ogólnopolskie Badaniami Klimatu Rowerowego 2022 #BKR2022. Mieszkańcy Kaszub Północnych mają możliwość wypowiedzenia się na temat warunków korzystania z rowerów w naszej miejscowości.

  • Jeśli jeździsz rowerem codziennie, czasami lub tylko sporadycznie? Podziel się swoimi spostrzeżeniami, z osobami kształtującymi politykę rowerową, ważną informacją zwrotną – opinią eksperta, użytkownika przestrzeni publicznej
  • Narzędziem badawczym jest ankieta on-line. Należy wejść na stronę https://rowerowyklimat.pl/ , po naciśnięciu przycisku „wypełnij ankietę” zostaniecie przeniesieni do formularza ankiety.
  • Udział w ankiecie jest anonimowy a jej wypełnienie zajmie kilka minut.

Więcej informacji na stronie https://rowerowyklimat.pl/

Badania są próbą zebrania opinii o jakości korzystania z roweru w Polsce. Czy Twoja miejscowość traktuje ruch rowerowy wystarczająco poważnie? Czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia radość czy jest raczej źródłem stresów? Badania próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania, stwarzając wielowymiarowy obraz sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach Polski. Umożliwia to wsparcie argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych.

Badania odbywają się regularnie, w cyklach dwuletnich. Porównanie wyników kolejnych edycji badania pozwoli nam dostrzec trendy w ocenie działań prorowerowych realizowanych przez samorządy w danym mieście, czy gminie.

Badanie jest realizowane przez stowarzyszenie samorządów Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA), w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badanie przeprowadzane jest według metodologii Fahrradklima – Test, sprawdzonej i rozwijanej przez Allgemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską od 1998 roku.Powiat i Gminy Partnerskie