+ 58 77 46 890  |  + 48 722 224 585  |  biuro@plgr.pl
Strona startowa      Biuro czynne: pon-pt 7.30 - 15.30

Spotkanie z duchem

2023-09-19

Już 6 października od godziny 18:00 wszyscy zgłoszeni mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w inauguracji nowej gry terenowej, którą Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka przygotowuje w Jastarni wraz z ogólnopolską Fundacją Questingu.

Konkurs z nagrodami polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic, nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy iść, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania zagadek dostępnych za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe”. Na tych, którzy zrobią to najszybciej, czekać będą atrakcyjne nagrody – między innymi tablet, smartwatch, power bank, kubki termiczne.

Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w zabawie – nic straconego! Spacer, dzięki aplikacji mobilnej, dostępny będzie przez cały rok. Podczas wyprawy Questowiczom towarzyszyć będzie kapitan statku handlowego handlowego „Lübeck”, który zatonął pomiędzy Jastarnią a Kuźnicą w XVII stuleciu. Pełna wzruszeń historia upamiętnia zatem tych, którzy wyszli w morze, by nigdy z niego nie powrócić.

Nowy quest to nagroda, jaką Północnokaszubska Lokalna Grupa Rrybacka zdobyła w organizowanym przez Fundację Questingu konkursie na scenariusz najlepszego questu, w którym pomysł na trasę w Jastarni konkurował z 20 innymi z całej Polski. Propozycja nocnego spaceru, niezwykły narrator i klimat tajemnicy – wszystko to musiało spodobać się społeczności questowej, gdyż trasa z Jastarni znalazła się na 3. pozycji w głosowaniu internautów.

Realizacja konkursu, questu w Jastarni i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o miejscu zbiórki i formularz zgłoszeniowy dostępny będzie od 02.10.2023.Powiat i Gminy Partnerskie