+ 58 77 46 890  |  + 48 722 224 585  |  biuro@plgr.pl
Strona startowa      Biuro czynne: pon-pt 7.30 - 15.30

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

2017-06-05

W związku z realizacją projektu pn. „Moja Mała Ojczyzna – Budowanie Tożsamości Regionalnej i Lokalnej Poprzez Zajęcia Edukacyjne”. Pragniemy Państwa poinformować o organizowanym przez Stowarzyszenie konkursie plastycznym, który przygotowaliśmy dla uczniów klas 1-6 ze szkół podstawowych.

 

 

 

Motywem przewodnim konkursu jest temat „Moja mała ojczyzna”. Prace dzieci będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych wg. klas 1-2, 3-4 i 5-6. Z każdej grupy wiekowej zostaną wyłonione 3 prace. Nagroda przewidziana jest dla całej klasy, którą są interaktywne zajęcia edukacyjne przeprowadzone w formie warsztatu fizyczno-chemicznego.

 

Dzieci na wstępie zapoznają się z krótką historią bursztynu, przedstawioną  na bajkowym, kolorowym banerze. Dowiedzą się skąd pochodzi, ile ma lat, i gdzie możemy go odnaleźć. Następnie, używając m.in. generatora Van de Graffa, sprawdzą, co bursztyn ma wspólnego z elektrostatyką. Używając mikroskopów, zbadają, co się tak właściwie się w nim kryje. Na koniec dzieci poddadzą bursztyn specjalnym fizycznym testom, które podpowiedzą im, jak zbadać, czy to na pewno bursztyn. Ponad laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu, będą mogli nieodpłatnie zwiedzić wystawę multimedialną pt. „Praca Rybaka – Jak? Gdzie? Czym?”.

 

Szczegółowe informację znajdują się w regulaminie. Szczegółowych informacje uzyskaja Państwo pod nr tel.722 224 585, 58 774 68 90, lub e-mail p.kirkowski@plgr.pl

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.Powiat i Gminy Partnerskie

Starostwo Puck

Gmina Puck

Miasto Puck

Kosakowo

Władysławowo

Krokowa

Jastarnia

Hel