+ 58 77 46 890  |  + 48 722 224 585  |  biuro@plgr.pl
Strona startowa      Biuro czynne: pon-pt 7.30 - 15.30

Nagroda Marszałka za multimedialną wystawę „Praca Rybaka: jak, gdzie, czym”!

2017-10-03

29 września 2017 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyły się regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki  pod hasłem „Zrównoważona turystyka – narzędziem rozwoju/Sustainable Tourism for Development”

Światowy Dzień Turystyki, ustanowiony decyzją wyspecjalizowanej organizacji ONZ (UNWTO), obchodzony jest na całym świecie od ponad 30 lat. Tematem przewodnim pierwszych obchodów był wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia. Inicjatywa ma na celu pokazanie, jaką rolę pełni turystyka w społeczności narodowej oraz jaki ma wpływ na wartości społeczne, kulturowe, polityczne czy ekonomiczne na całym świecie. Jest to również okazja do podsumowania roku działań w turystyce, wymiany doświadczeń oraz podzielenia się poglądami.

Na wydarzeniu obecny był Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struck.

To właśnie z rąk Marszałka na tegorocznych obchodach Światowego Dnia Turystyki Członek Zarządu Północnokaszubskiej LGR Pan Tadeusz Muża odebrał nagrodę za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim w kategorii Oferta kreatywna/turystyczna za produkt jakim jest nasza multimedialna wystawa „Praca Rybaka: jak, gdzie, czym”.

Nagrodę w kategorii Inwestycja w turystyce otrzymał również Pan Marcin Selonke i jego Fundacja „Sławny Gród – nie zapomnieć o praojcach” za „Osadę Średniowieczną Sławutowo”. Osada w 2013 roku została wybudowana ze środków pozyskanych w ramach konkursów ogłaszanych przez Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i zapraszamy wszystkich na naszą wystawę znajdującą się we Władysławowie przy ulicy Portowej 15 w Centrum Edukacji i Promocji MERK.

Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia:

 Powiat i Gminy Partnerskie

Starostwo Puck

Gmina Puck

Miasto Puck

Kosakowo

Władysławowo

Krokowa

Jastarnia

Hel